Headlinerem letošního ročníku bude Vypsaná fixa, která se na Radbuza festu představí vůbec poprvé. Ostřílené pardubické punkrockery a řadu dalších kapel uvidíme v sobotu 17. září na Náměstí T. G. M. v Dobřanech u Plzně.

vypsana fixa

 

Už odpoledne zahraje např. plzeňská formace ISUA, v jejímž čele stojí zpěvačka Giudi, finalistka soutěže X-Factor. Poté jistě nenechá nikoho v klidu devítičlenná ska-reggae formace V3SKA, a uvidíme i někdejší vítězku Superstar Sabinu Křovákovou, která se svým bandem přehraje loňskou autorskou desku Sirkama.

V programu nechybí ani hardrockový Electric, v jehož sestavě nalezneme členy legendární Alice, a v samém závěru se lze těšit ještě na Lucii revival. Nejočekávanější aktéři festivalu – Vypsaná fixa pochopitelně vystoupí v hlavním večerním čase.

Vypsaná fixa bude hrát minimálně hodinu a půl, tedy podstatně déle než na běžných festivalech, a v jejím setlistu by tak neměla chybět žádná ze zásadních skladeb“, dodává za organizátory Jarda Hudec, jinak ředitel Hudebních cen Žebřík a šéf magazínu iREPORT.

Radbuza fest 2016 začíná v 15 hod., ale na náměstí to bude žít už od brzkého rána, kdy zde odstartuje Dobřanská padesátka a nedlouho poté kvalifikační závod Stihl Timbersports.

Vstup na nabitý celodenní program v Dobřanech je zdarma!

 

foto Tomáš Vlach