RadbuzaFest A4 casy

 

Na Radbuza festu 2017 se poprvé představí Anna K, do Dobřan přiveze Světlo

Hlavním koncertním hostem letošního ročníku bude kapela zpěvačky Anna K, která se na Radbuza festu představí vůbec poprvé. Oblíbenou zpěvačku a její renomovanou kapelu i řadu dalších interpretů uvidíte v sobotu 16. září na Náměstí T. G. M. v Dobřanech.

 

Anna K

 

Úvod festivalu obstarají ostřílení rockeři Ill Fish, po nichž uvidíme Ocho Ríos, kapelu fúzující world music, latino rock, reggae, blues a funk.

V programu nechybí ani talentovaná funkrocková kytaristka Electric Lady nebo dynamická pražská formace Gingerhead, kterou vede syn legendárního Vladimíra Mišíka, kytarista Maťo Mišík, známý z Tata Bojs či skupiny Anety Langerové.

Headliner festivalu Anna K vystoupí v hlavním večerním čase – před jedenadvacátou hodinou. Představí úspěšné aktuální album Světlo a chybět pochopitelně nebudou ani největší rádiové hity. Jejím exkluzivním sedmdesátiminutovým koncertem však Radbuza fest neskončí, volně přejde v poprockovou párty v režii formace POPs, která minimálně do půlnoci bude bavit dobřanské publikum písněmi Phila Collinse, Michaela Jacksona, George Michaela a dalšími šlágry 80. a 90. let.

„Společným jmenovatelem programu letošního Radbuza festu je muzikantská kvalita, kterou představují jak hlavní hvězdy festivalu, tak i kapely pozvané z regionu - všechno jsou to skvělí hudebníci, kteří mají čím zaujmout a publikum to nepochybně ocení“, dodává za organizátory Jarda Hudec, šéf magazínu iREPORT a ředitel Hudebních cen Žebřík.

Radbuza fest 2017 začíná v 15 hod., ale na náměstí to bude žít už od brzkého rána, kdy zde odstartuje Dobřanská padesátka a nedlouho poté kvalifikační závod Stihl Timbersports.

Vstup na všechny výše uvedené události je zdarma!

Další info na www.radbuzafest.dobrany.cz a www.facebook.com/radbuzafestdobrany


TZ, foto Martin Linhart

 

Vypsanou fixu čeká historicky první koncert v Dobřanech u Plzně.

 

 

Headlinerem letošního ročníku bude Vypsaná fixa, která se na Radbuza festu představí vůbec poprvé. Ostřílené pardubické punkrockery a řadu dalších kapel uvidíme v sobotu 17. září na Náměstí T. G. M. v Dobřanech u Plzně.

vypsana fixa

 

Už odpoledne zahraje např. plzeňská formace ISUA, v jejímž čele stojí zpěvačka Giudi, finalistka soutěže X-Factor. Poté jistě nenechá nikoho v klidu devítičlenná ska-reggae formace V3SKA, a uvidíme i někdejší vítězku Superstar Sabinu Křovákovou, která se svým bandem přehraje loňskou autorskou desku Sirkama.

V programu nechybí ani hardrockový Electric, v jehož sestavě nalezneme členy legendární Alice, a v samém závěru se lze těšit ještě na Lucii revival. Nejočekávanější aktéři festivalu – Vypsaná fixa pochopitelně vystoupí v hlavním večerním čase.

Vypsaná fixa bude hrát minimálně hodinu a půl, tedy podstatně déle než na běžných festivalech, a v jejím setlistu by tak neměla chybět žádná ze zásadních skladeb“, dodává za organizátory Jarda Hudec, jinak ředitel Hudebních cen Žebřík a šéf magazínu iREPORT.

Radbuza fest 2016 začíná v 15 hod., ale na náměstí to bude žít už od brzkého rána, kdy zde odstartuje Dobřanská padesátka a nedlouho poté kvalifikační závod Stihl Timbersports.

Vstup na nabitý celodenní program v Dobřanech je zdarma!

 

foto Tomáš Vlach

 

Podívejte se na reportáž Televize ZAK z Radbuza festu 2015, v níž nechybí např. Děda Mládek Illegal Band či Mňága a Žďorp.